28.8. 2003 Přidány nové staré fotky m@t 

S novým kabátem jsem nahodil i staré fotky, probral jsem to hrubě, takže z těch hromad, co máme nafoceno jsem udělal jen malý výsek. Tím, ale končí stará éra nepřidávání nových fotek a od teď zde budou vždy fotky aktuální, tedy alespoň doufám :-). Kdo chce, ten kliká a kouká na foto.


Těhotenství v obrazechSměskaO Simoně

něco vám řeknu >>>
28.8. 2003 Další dodělávky m@t 
Dříve než spustíme nové "projektíky" spojené s tímto webem, či lidmi taktéž spojenými s tímto místem, tak bych rád dodělal nějaké fotogalerie a ještě rochodil náhodně se měnící fotku vlevo. Prosím tedy o trpělivost, než se mi to podaří zmáknout. Díky :-).
něco vám řeknu >>>
28.8. 2003 Život se rozbíhá m@t 
Život se rozbýhá i na dalších stránkách. Dnes ráno jsem přidal nové zprávy a psaní na web našeho prcka, tedy Netopýra. Můžete se kouknout zde.
něco vám řeknu >>>
27.8. 2003 Podzim, čas na nový kabát m@t 
Pohodičku jsme oblékli do nového kabátu, doufám, že se bude líbit a že to nyní bude zde přehlednější a příjemnější. Nápady a připomínky jsou vítány a to buď na mail a nebo zanechte vzkaz (něco vám řeknu).
Změna kabátu není jediná změna, která se tento podzim uskutečňuje, jsou zde předělané GALERIE, nově otevřené REPORTY z akcí a akciček. Tak se velmi těšte, začíná podzim a začínají se dít zajímavé věci.
něco vám řeknu >>>
25.8. 2003 Víkend m@t 
Víkend jsme si plánovali pohodový, odpočinkový, ale nakonec se z toho vyklubal vcelku rušný a zážitku plný čas. Začalo to pátečním sháněním kočárku pro Netopýra, Viktorovým vařením španělské speciality, vínkem, pokecem, pohodou - supra večer :-). V sobotu jsme plánovali vyjít na Medlaňák a tam se pěkně na celý den roztáhnout, leč při telefonátu domů mi řekli, že řežou dřevo a hned byla změna programu zařízena. Večer pivko se Simonou a lišákJElišák, pohodovka :-). Neděle ve znamení perfektní snídaně u Báčů, výlet do Moravského krasu, večer Ikea s Lišákama a to celé zachycené v malém víkendu v obrazech.
něco vám řeknu >>>
8.8. 2003 Roditelův zápisník on-line m@t 
Dlouho jsem se neozval a to z toho důvodu, že se u nás doma začaly dít věci. Jen pro pochytání všech souvislostí uvádím to, že Simona je v 34. týdnu těhotenství – viz web www.tvorime.cz/CLOVEK. Nebudu to tady sáhodlouze rozepisovat, ale udělám to jako na idnes.cz, když jsou nějaké žhavé události – zkrátka tedy takovou malou reportáž on-line. Pojďme do ní:

15.8.03
12:40 - balím to a jdu si vyzvednout Simonu :o) ... užívejte víkendu.

9:05 - telefonát - Simonu pouští domů!!!! Přátelé díky za vaši pozornost, vypadá to, že tímto roditelův zápisník na nějakou chvilku končí :-)

7:06 - SMS - Pro tebe trosku deště, aby se ti dobře pracovalo, pak tě čeká víkend plný odpočinku :-). Vše je ok, šla bych za tebou domů, poptám se dnes u vizity :o).

14.8.03
dneska nějak nestihám, páč po včerejším stěhování u Báčů a nočním stěhováním u nás jsmem krapánek mimo :-(. Ještě k tomu mě pěkně na... stěhováci, páč se dostavili na sraz s 2 hodinovým spožděním ... škoda slov ... snad zítra toho tu bude více

16:02 - návštěva s Jindřichem Simony. Simona je v poho, cítí se dobře a hlavně už by ráda domů, je jí tam už dlouhá chvíle.

10:03 - SMS - máme po monitoru (měření intenzity stahů) - tak nám chtěli dát infuzi, ale tu jsme odmítli.

7:58 - telefonát - už je po vizitě, doktorka Simoně předepsala infuze dle potřeby, tak to opravdu člověk nechápe co a jak ... jaktože jí zase budou dávat infuze, když jí je už před 3 dny přestaly dávat?

7:20 - SMS - Kuk, noc byla ok - snad i pro tebe, úspěšný den .. už jen 4 noci a budu doma :-)

13.8.03
20:50 - telefonát - Simona mi opět nechala nakoupit a nyní dokonce s dovážkou do domu. mám se to ale dobře :o))

20:30 - SMS - Až doma odemčeš, tak se nelekni :o)

19:50 - telefonát - vše je oki, v pohodě ...

15:28 - SMS - tak to překvápko už tu bylo (Simonu přišla navštívit Zdena, Eva, Marek a Markéta - všichni to mojí sourozenci :-)). Po sprše je dobře

13:50 - vyrážím přeci jen na minutku za Simálem.

13:27 - telefonát - tak už stahy prý přestaly ... kdo se v tom má vyznat? :o))

13:19 - telefonát - Simona hlásí, že má 13 stahů za hodinu ... což jestli si dobře pamatuju, tak při stazích co 5 minut, tak je čas vyjet do porodnice. Simoně to tedy vychází co 4,6 minuty stah. Ale jak říkají kolegové v práci, ber to z té lepší stránky, Simona má náskok, už je v porodnici :o)).

12:27 - SMS - jo, domluv ty stěhováky, zbytečně to nekomplikuji tak máš práce více než dost.

12:24 - SMS - (dnes bohužel nemůžu jít za Simonou, páč jdu pomoct Báčům se stěhováním) - Nic mi nechybí, vše jo v pořádku, zvládnu to dnes i zítra (zítra tam taky asi nepůjdu, páč zase stěhujeme u nás doma) sama, budu číst, přemýšlet, psát na web, pokecám s Netopýrem a budu se těšit.

12:20 - telefonát jen tak o ničem :-). Vše už je v pohodě, Simona smířena, že bude muset zůstat v nemocnici i přes víkend.

10:12 - teleefonuju Simoně co jsem vyzjistil. Jak se dalo očekávat, Simona z toho není ze začátku moc nadšená, ale během hovoru se to zklidní a na konci hovoru je to už plně v poho :-)

:08 - telefonuju do nemocnice doktorce a ptám se jak to vypadá se Simonou. Paní doktorka mi to vysvětlila takto: Simonu si nechají v nemocnici až do pondělí a to buď do té doby porodí a nebo by ji v pondělí poslali domů. Ten pondělak je z toho důvodu, že by už byla Simona ve 36. týdnu těhotenství, což je bráno jako předčasný porod a už to není nic neobvyklého.

9:40 - Simona telefonuje, má po velké vizitě, ale neví nic nového.

8:12 - telefonát, že již je po malé vizitě, když se doktorka ptala Simony, jak často mívá stahy, tak jí na to doktorka odpověděla, že budou pokračovat. Jen je otázkou, v čem budou pokračovat, když tam Simona už jen leží a infuze nedostává? Hmm, možná více uvidíme po velké vizitě. Simona už by chtěla jít domů, samo, jen kdyby to bylo možné a když jí to nabídnou, ale asi to moc nadějně nevypadá.

6:56 - SMS - Dnes jsem pro tebe objednala chladno, aby se dobře pracovalo :o), po velké vizitě ti brnknu, celá noc bez bolestí :-), třeba půjdu domů

12.8.03
16:45 - návštěva ukončena, Simoně je fajn ... začíná vymýšlet různé blbůstky a těšit se, že půjde domů

14:32 - balím to v hokně a valím za Simonou :o)

12:28 - SMS - opět upřesnění nákupu: tka mi kup jen nektarinky, zjistila jsem, že mám velkou zásobu jídla v lednic, mám celou margotku, tak ať nejsem jako sousedky ...

12:11 - telefonát - změna některých položek v nákupním seznamu

10:44 - telefonát - Simona mi volala seznam co mám pokoupit .. jen nějaké ovoce :o). Vše je oki.

9:19 - SMS - Mimčo dávají do inkubátoru podle stavu, né podle váhy, vše je ok, těším se, Netopýr poskakuje, čtu-super, uz budu doma :-). Pěkný den, menu ...

9:01 - telefonoval jsem se Simonou, měla už po vizitě. V noci si myslela, že to asi začíná, sestra jí chtěla ještě natočit stahy a pak zavolat doktora. Simona říkala, že už se na porod těšila a nakonec nic. Neva, každý den pro našeho Netopýra v břichu je jen a jen lepší, přeci jenom by mohl trošku ještě dozrát :o)). Nyní je to lepší, klidnější.
Foťák mám opět s sebou v práci připraven k zásahu.

7:00 - SMS - kuk, měj se pěkně. Noc byla místy rušná, ale bez infuzí. Místy i se spánkem. Na vizitě zjistím více, nejraději bych rodila, ale nevypadá to :-).

11.8.03
21:19 - SMS - Mám odpočívat a lezet, aby to zůstalo ok, tak sekám dobrotu ....

18:03 - Simona mi telefonuje, že se šla informovat k sestře, jaký plán je na noc s infusemi a jaké bylo překvapení, když jí sestra oznámila, že se domlouvala s doktorkou, že již žádné infuse pro paní Vlkovou - už je v 35. týdnu těhotenství. Přeloženě to znamá, že se dá porod očekávat co každá chvíle.

17:47 - jsem zpět z nemocnice od Simony. Simona se má dobře, dokonce poslední kapačka ji dokapala kolem 3 hodiny ranní a od té doby žádnou další neměla, že by se to lepšilo :o)? Přišla jí navštívit Milena s Viktorem.

Simona vám píše:
čuaky lidičky,
díkas všem za všechny telefonáty, SMS. Díkas za vaši starostlivost, Lišákům za nákup nočních košil, Báčům za nákup dobrůtek pro mého milovaného manžela, mamce za tajné dobití kreditu v mobilu.
Po překonání počátečního vzdoru a odporu k nemocnici a podobným zařízením jsem dospěla i k pozitivním stránkám tohoto pobytového tábora. Tak např.: nemusíte se starat o jídlo, každý den máte menu 3x denně a to s donáškou až do postele. V počtu 5 pacientek na pokoji se zaručeně nenudíte. Můžete měnit jídlo, poslouchat cizí chrápání, dozvíte se spousty drbů, máte si od koho půjčit fén na vlasy, můžete poslouchat cizí telefonáty (čímž se vysvětluje můj zastřený hlas v telefonu. Ono totiž cokoliv popisovat před dalšími 4 lidmi - respektive 9 cizími lidmi není až tak moc zábavné :o)). Každý den se můžete v tomto *** hotelu sprchovat kolikrát se vám zachce (sic vám kolikráte doporučují horkou sprchu v tropických vedrech, což vám moc nepřidá, ale zase bolesti ubere). Místo klimatizace je tu okno otevřeno do rušné ulice, takže nejsme izolovaní od okolního světa, ráno vás probouzí šaliny vezoucí lidi do práce, nasloucháte líbivému zvuku zbíječky nedočkavého dělníka. Noc vám je zpříjemňována zpěvem rómů z parku.
Vše se to dá zvládnout jen díky návštěvám milovaného manžela, vašim SMS .. díky za vše.Netopýr je (asi jako jediný) zájmem o jeho osobu, neustále ho někdo monitoruje, sleduje a vyšetřuje. Je zkrátka středem dění.
Takže díky za nás 3 vlky.

14:30 - valím nakoupit vše potřebné a tradá za Simonou

12:30 - telefonát, jak že se mám, co dělám :-), ještě něco, co mám koupit. Jinak Simona veselá.

10:30 - telefonát - co vše mám pokoupit a obstarat (kredit do mobilu, trvanlivé mléko, margotku, banán v čokoládě, jogurt)

9:00 - telefonát, je již po vizitě, doktorka byla překvapena, že se ještě potkává se Simonou u nich na oddělení, říkala jí, že v pátek už volala na porodní, že jim tam posílají předčasný porod - Simonu. Byla prý mile překvapena, že to ještě drží pohromadě. Vše je v rámci možností oki. Kdyby se podařilo vydržet do víkendu, tak by se nám Netopýr narodil už jen o měsíc dříve, to mi už připadá vcelku v pohodě.

6:25 - SMSka - V 1 ráno jsem měla infuzi, ted je vse ok

10.8.03
21:45 - řekl jsem si, že když mi brácha dělá společnost, takže mu alespoň zaplatím tu véču .. platím za nás oba - 2 večeře, nějaké to pivko a co, celé mě to stálo dohromady 35 Kč ... číšník se sekl, ale protože byl celej večer nepříjemnej jako ..., tak jsem to tak nechal. Číšníku díky.

17:50 - volám bráchovi Jindřichovi, jestli má plán na večer .. domluveno pivko

13:45 - 16:30 - návštěva, vše je oki, Simoně je lépe, stahy sice opořád přetrvávají, ale jsou v daleko menší míře, je to únosné. Simona vás všechny zdraví.

10:56 - SMSka - Nic nechanej (mysleno meloun), prave jsem nachytala jabko a nektarinku pro nas oba na svacu ...

9:25 - SMSka co vše mám sebou přinést do nemocnice - hlavně meloun :o)

8:50 - telefonát, vše je oki

9.8. 03
18:20 SMSka - vše je v pohodě, Simona se začíná těšit na nějaké běžné věci z chodu domácnosti

16:45 - jsem opět zpět z návštěvy, maku jsem vyzvedl, navštívili jsme Simonu, stavili se i hodné a milé Lišky :-) a to opět se spoustou dárečkú pro Simonu. Simoně je znatelně lépe, je čilá, veselá a vtipkuje .. zkrátka ji opět otrnulo a to je velmi dobře.

13:03 - odcházím vyzvednout mamku na autobusák a hrrrr za Simonou

11:55 - v práci aktualizuji deník

9:45 - nákup věcí pro Simonu, praní noční košile .. zrušení obědu u Lišek kvůli časovému sladění vyzvednutí mamky z nádru

9:15 - cesta k Báčovým a vyzvednutí "kolíby", takže máme do čeho doma dítě položit

8:45 - domluven příjezd mamky ze Zlína

8:31 - telefonát se Simonou, že to je dnes lepší, naznačila něco o tom, že nyní nastává závod mezi matkou a dítětem, kdo dá více :-) .. objasním až po osobním setkání s maminou. Netopýr by už měl být 35 týdnu starý - snad dneškem přešel do 35 týdne, nyní každý den dobrý, aby něco málo přibral. Domluveno, že mám brnknout mamce do Zlína, ať se staví na návštěvu. Předán seznam, co vše mám nkoupit.

8:30 - Máří zjišťuje telefonicky stav Simony a mě tím probouzí do dalšího dne

8.8. 03
večer - jsem vyrazil se odreagovat a trošku přijít na jiné myšlenky na narozeninovou párty. Je to panečku věc, být mezi přáteli, kteří se o vás starají. Obrovské díky vám všem :-). Za nás oba, teda tři.
Simona zdraví všechny! Pro pochopení Simonina stavu uvedenu jednu příhodu. Včera večer na párty přišli za mnou Báčovi s plnou taškou nakoupených potravin - toustový chleba, grilované kuře, hermelín, kofola, zelenina ... s tím, že jim Simona volala, že já nemám určitě na nic čas, že se stará o ní, tak ať mi nakoupí něco na jídlo a ať se takto o mě postarají. No řekněte sami, není to patráda? Cítíte v tom tu sílu toho života? Dělat si takovéto vtípky a výstřelky z nemocničního lůžka. Kurňa, to je ale ženská :o)).
Lišky mě pozvali na zítřek na oběd na rybu. Děcäni, jste fakt fajn :o).

15:18 - 17:48 - návštěva těhule, už je to klidnější a pohodovější .. uf, popravdě řečeno se mi dost oddechlo :o). Nakonec to vypadá, že to dneska nebude, takže máme další den k růstu Netopýra k dobru. Paráda :-) .. náladička se zvedla, cítíte to taky, né? Pro dokreslení přikládám dvě fotky ze dneška:


tady se měří stahy a nějaký průtok od někud někam .. hlavně ty stahy


13:51 - odchod z práce na potřebné nákupy pro těhuldu, vyzvednutí balíku, kde mi ho paní na poště samo sebou nechtěla vydat (jen do doby, co jsem na ni spustil, jak chuděra ženská, která je v nemocnici si má pro ten balík doběhnout), odvoz kol z bytu, aby se uvolnilo místo pro člověka, kterého si dovezeme z porodnice :-), píchanec od vosy a sprosté nadávky

- tak jsem vonava, vlasy vyfoukane, ruzova nemocnicni kosilka - tak prijd :-), jsme ok, tesime se na tebe a dobrutky

12:38 - supr, mám domluvené auto s mojí ségrou Zdenou, takže když porod začne v době, kdy nejezdí šaliny, tak si klíďo pojedu fárem a budu v porodnici do 15 minut. Problém s dopravou vyřešen :-)

11:38 - telefonát, že je to lepší, břicho tolik nebolí ... dostal jsem seznam věcí, co chce Simona nakoupit (třeba margotku :-)))

10:59 - udělal jsem malé technické úpravy a texty jsem seřadil od toho nejaktuálnějšího .. pro lepší a rychlejší orientaci

Něco vám prozradím, dnes nám došel vatanai šátek, ikdyž doma jëště nemáme ani postýlku, ani kočárek ... vlastně nemáme skoro nic, tak možná budeme mít doma dítě :o) a nyní již i vatnai šátek, což je perfektní zpráva :o)

vatanai šátek


9:55 - telefonát se Simonou, už se cítí lépe, kapačky kapají, břicho už nebolí tolik ... žebychom jsme dnes nerodili?

fakt se nestihám divit, když ženská začíná rodit, tak ještě myslí na to, aby mi ze své nemocniční sní¨daně schovl loupáčky a pak se ještě stará o to, abych si zajistil nějaké vzrůšo na víkend ... mám to ale skvělou Kočku :-)

9:41 - SMSka: uz mam dalsi infuzi, vse ok, bricho neboli, Netopyr poskakuje, novinky budu volat, domluv si neco na vikend, at mas pohodu
8:33 – SMSka: dobra zprava: mam pro tebe loupacky :-) (ze snidane)

Čistím foťák, všechno nachystáno v báglu, sedím v práci u PC a nějak se nemůžu soustředit…

8:08 – telefonát: Simona v noci měla velké bolesti, celou druhou půlku na intenzivním kapání, po malém kolapsu, měření stahů – graf se pohyboval pěkně vysoko, vyšetření od doktorky a utěšující slova:“osmého je pěkné datum“.
6:47 – SMSka:Kup si snídani, az budu mit moznost, tak ti brnknu, nedelej si starosti.
Ono se to pěkně řekne, ale když víte, že vem foťák znamená – připrav se, budeme rodit a vy nemáte více informací …to je pak síla, to šrotuje.
6:23 – Simona telefonuje, že mám vzít s sebou foťák a že nemůže nyní moc mluvit, že mi zavolá později. Celý zmatený a neinformovaný jsem sbalil foťák a čekám až se dozvím více!

7.8. 03
- 14:40 – 17:50 – jsem u Simony sám na návštěvě, celou dobu leží v posteli, ke konci kapačky kapají
- 10:34 – SMSka: Ok, citim se dobre. Netopyr poskakuje. Kup mi …
Simona připíchnutá k infuzím.

6.8. 03
- 18:09 - Simona píše SMSku: Vecerni menu ukonceno, mnam, nivova pom., mam se jak ve ***hotelu, uz jsem v pohode, pekne lezim, aby bylo vse v poho
- 17:20 – Simona je sestřičkou poslána na lůžko kvůli infuzím, Lišáci odchází a do 20 minut jsem odešel i já
- 17:15 – přišli Simonu navštívit Lišáci
- 14:35 – navštívili jsme Simonu s mojí ségrou Zdenou
Simona pořád na infuzích.

5.8. 03
- 22:09 – Simona posílá SMSku co všechno jí má donést
-13:30 ji odvážím do porodnice, kde si ji nechávají s tím, že ji musí rozpustit stahy. Tohoto cíle chtějí lékaři dosáhnout infusemi. Z porodnice odcházím 45 minut po skončení návštěvní doby.
Simoně se moc nepozdává tvrdnutí břicha. Na kontrolu má jít až ve čtvrtek, v případě bolestí okamžitě a nebo okamžitě jet do porodnice. Simona volí návštěvu u své lékařky, která jí posílá okamžitě na Obilník (specializovaná porodnice).

4.8. 03
návštěva Jirky Peška

3.8. 03
pohodový společný odpočívací den

1. - 2.8. 03
Simona leží v posteli a já u rodičů natírám střechu

31.7. 03
Simona na běžné kontrole u lékařky, kde se dovídá, že už nepůjde do práce na poslední týden, jak bylo původně plánováno, ale že musí jít domů a ležet – tvrdne břicho a děloha je podrážděná
něco vám řeknu >>>
4.8. 2003 Petanquoe II. lišákJElišák 
Nelze tento výrok nechat bez povšimnutí. M@t přišel včera na hru petanquoe, jen pouze koukat, ale stačil podotknout, "jo ty studený koule jsou moje". Pochopte to jsem sem musel napsat. M@te promiň, ale nabízelo se to samo. Jinak díky, že jsi nám ty "studený koule" zapůjčil, poněvadž nám hodně pomohli, bylo nás tentokrát mnoho.
něco vám řeknu >>>
29.7. 2003 Víkend m@t 
Po prodlouženém víkendu opět u počítače. Víkend byl nadmíru pokojný a klidný, celý se nesl v duchu příprav příchodu Netopýra.Uklízelo se, pralo, ždímalo, třídilo, vyhazovalo, rovnalo, hledalo a nalézalo. Mezi jednotlivými úkony jsme si sem tam odskočili na naši zahradu (Medlánecký kopec), poseděli, porozmlouvali, odpočinuli a něco nafotili. Dnes není víkend v obrazech páč je připravený fotoreport z 32. týdne těhotenství zde a to v sekci GALERIE.

něco vám řeknu >>>
24.7. 2003 Petanque 2003 m@t 
Prázdniny jsou v plném proudu, což znamená že některým odjely polovičky na dobu hodně dlouho pryč a nám ponechali na starosti polovičky zbylé s tím, že se jim máme postarat o zábavu. Věřte tomu, že na toto období se všichni těšíme celý rok a pak hůůů a už se vezeme v jedné akci za druhou. Jako základ je zvolen sraz před Báčovými a hra petanque, kde pro letošní rok dominuje Zdenda ve hře samotné. V rozptylování soupeře a vytínání hlášek je snad jako tradičně na špici LišákJeLišák. Letos do party přibývá i malý a vydatný řvoun Aneta - plíce jako hrom :-).

Prvních pár fotek ...


 

pro větší zobrazení klikni

něco vám řeknu >>>
22.7. 2003 Soumrak Machiš 
Kromě toho, že jsou vedra se nic zajímavého neděje. Na dnešek nám páni meteorologové naplánovali bouřky, ale po předchozích zkušenostech jsem šel do práce opět v kraťasech, protože už několikrát jsem se, po apokalyptických předpovědích šarlatánů s počasím, vydal do práce v kalhotech a spotil si hýždě tak nechutně, že jsem si řekl, že to prostě risknu. A udělal jsem dobře.

Podařilo se mi upravit můj projektík soumrak, takže stajujte a koukejte zde.
něco vám řeknu >>>
číst další:   <<  1 ... 5 ... 8 9 10 11 12 ... 15 ... 19  >>